Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 08.03.2021, 11:42
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Дошкільна освіта

   Про підготовку дошкільних навчальних закладів нашого міста до  набору вихованців

    Головною метою діяльності дошкільних навчальних закладів (далі ДНЗ)   міста Горішні Плавні є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку. Діяльність закладів направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

      Всі дошкільні навчальні заклади, яких у місті 9, розміщені у типових 12-ти та 14-ти групових  приміщеннях. Працюють заклади 10.5 годин, з 7.00 ранку до 17.30 годин, 5 днів на тиждень. В кожному ДНЗ, за потреби, працює по одній черговій групі з 17.30 до  18.00 годин. Навчальний рік у ДНЗ розпочинається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період)   проводиться оздоровлення дітей.

    Навчання та виховання малечі забезпечують 222 педагогічних працівники. Групи в ДНЗ загального розвитку, яких у місті 8,  комплектуються за віком, а в спеціальному ДНЗ «Казка» компенсуючого типу - різновікові.

    Існуюча мережа ДНЗ задовольняє потреби громадян нашого міста.  Черга на влаштування дітей до ДНЗ відсутня.

  В 2017 році ДНЗ проведуть до першого класу 478 своїх випускників.  Та вже зараз готуються до зустрічі з «новенькими». Всього 8 ДНЗ загального розвитку планують прийняти дітей ясельного віку (віком від 1-го до 3-х років) у 29 груп. Своїх потенційних вихованців заочно завідувачі вже знають. Адже з 2014 року прийом дітей до дошкільних навчальних закладів    здійснюється в порядку черговості їх електронного запису. Зареєструвати дитину до ДНЗ батьки можуть відразу після отримання свідоцтва про її народження. Станом на 15 лютого 2017 року 393 дітей перебувало в електронній черзі на влаштування до  ДНЗ у поточному році. Деякі  ДНЗ загального розвитку вже сьогодні наповнені дітьми на новий 2017-2018 навчальний рік, про що повідомляють на своїх інтернет сайтах та в інформаційних куточках для батьків. Вже заповнені  ДНЗ «Золота рибка», «Дюймовочка», «Попелюшка», «Дзвіночок» дітьми віком від 1-го до 3-х років. Але в інших ДНЗ ще достатньо вільних місць і батьки мають змогу зробити вибір для своєї дитини.

 Для задоволення всіх бажаючих в місцях в ДНЗ в 2017 році буде відкрито одну додаткову групу в ДНЗ «Попелюшка» за рахунок повернення групового блоку, який тимчасово використовувався не за призначенням (амбулаторія сімейної медицини).

 В місті в якості резерву для малюків в ДНЗ «Дзвіночок» та «Росинка» є приміщення, в яких тимчасово перебувають учні трьох 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Принагідно нагадати, що згідно внесених в 2010 році змін до Закону України "Про дошкільну освіту" всі діти 5-річного віку  повинні здобувати дошкільну освіту виключно в дошкільних навчальних закладах. Тому батьки, дітям яких до 01.09.2017 року виповниться 5 років і якщо вони ще не відвідують  дитсадок, радимо звернутись для влаштування дитини до завідуючої обраного ними закладу вже зараз. Місця для таких дітей є майже в кожному ДНЗ.

Форми здобуття дошкільної освіти сьогодні можуть бути різні: повний робочий день ДНЗ - 10,5 годин, або на  короткотривалому режимі, коли  дитина відвідує  лише заняття в ДНЗ без харчування.

 До спеціального дошкільного навчального закладу «Казка» направляє дітей відділ освіти згідно висновку та рекомендацій  психолого-медико-педагогічної консультації. 

               Головний спеціаліст

відділу освіти Павленко Л.П. 

тел.22697


 З 1 вересня 2016 року в 9 дошкільних навчальних закладах (далі ДНЗ) міста розпочався новий навчальний рік. Мережа ДНЗ не змінилася: 8 ДНЗ загального розвитку і 1спеціальний ДНЗ «Казка» компенсуючого типу. В травні місяці 2016 року відсвяткували випускні ранки 558 вихованців ДНЗ, які з 1 вересня стали учнями.  Натомість дитсадки розпочали прийом  «новеньких» - це переважно діти, віком від 1 до 3-х років. Згідно електронних заявок  ДНЗ міста очікували 464 дітей, віком до 3-х років. За даними керівників ДНЗ  для проходження медичних оглядів та послідуючого прийому в ДНЗ влітку 2016 року було видано 549 направлень, з яких 78 дітей, віком від 3-х років і старші, та 471- діти ясельного віку. Наразі прийом дітей до ДНЗ продовжується.

         Для задоволення всіх бажаючих в місцях в ДНЗ з 1 вересня з приміщення ДНЗ «Росинка» до приміщення СЗОШ №3 переведено один перший клас. Відкрито на одну ясельну групу більше в ДНЗ «Сонечко».

         Всього з 1 вересня 2016 року в міських ДНЗ укомплектовано дітьми 109 груп, що на 1 більше ніж в минулому році.  А саме:

 • 30 груп ясельного віку (на 2 групи більше, ніж минуло річ);
 • 74 групи садового віку;
 • 3 перших класи в двох  ДНЗ - «Дзвіночок» та «Росинка»;
 • 2 спеціальних підготовчих класи інтенсивної педагогічної корекції в ДНЗ «Казка».

   Як і раніше, перевантаження груп дітьми немає. В середньому на 100 місцях  виховується 113 дітей.

  Завдяки електронній реєстрації дітей в ДНЗ, яку можна зробити відразу після отримання батьками свідоцтва про народження дитини, ми можемо точно  прогнозувати потребу в місцях в конкретному ДНЗ на 1-2 роки вперед та вивільнити тимчасово зайняті учнями перших класів площі.

  З 1 вересня збільшилась вартість одноденного харчування в ДНЗ і становить :

 • 16 гривень в день для дитини ясельної групи (віком від 1 до 3-х років);
 • 23 гривні в день для дитини садової групи (віком від 3-х років і старші).

 Батьки вихованців ДНЗ ясельного та садового віку сплачують 60%, що становить відповідно:

 • 9 гривень 60 копійок за дитину ясельної групи;
 • 13 гривень 80 копійок за дитину садової групи.

 40% доплати із бюджету на харчування дітей в ДНЗ та забезпечення пільгового харчування здійснюється вчасно та в повному обсязі. Так 242 дитини, які відвідують ясельні та садові групи, отримують харчування на пільгових умовах.  100% компенсуються витрати на харчування

 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дітей з інвалідністю;
 • дітей батьків на період їхньої участі в АТО;
 • дітей батьків-інвалідів, які набули статусу під час АТО;
 • дітей, батьки яких загинули в АТО;
 • дітей із малозабезпечених сімей;
 • тубінфікованих дітей;
 • дітей з особливими освітніми потребами в ДНЗ «Казка».

  Батьки, які мають троє і більше дітей, сплачують за харчування 50% від встановленої батьківської плати.

                         Головний спеціаліст відділу освіти

Горішньоплавнівської міської ради

Павленко Л.П. 


В 2015 році в нашому місті функціонувало 9 дошкільних навчальних заклади (далі ДНЗ) комунальної форми власності, з яких 8-загального розвитку, 1-спеціальний компенсуючого типу.  Офіційно зареєстрованих ДНЗ іншої форми власності в місті немає. Дошкільну освіту в умовах суспільного дошкільного виховання отримують 2281 дитина, в тому числі:
 • 580 дітей, віком від 1-го до 3-х років (діти ясельного віку);
 • 1561 дитина, віком від 3-х до 6 років (діти садового віку);
 • 140 учнів 4-х перших  та 2-х спеціальних підготовчих класів.

 Протягом 2015 року до  ДНЗ було зараховано 732 дітей, з яких 460 дітей в ясельні групи.

 Згідно Закону України «Про дошкільну освіту» діти 5-річного віку обов’язково повинні здобувати дошкільну освіту в ДНЗ . Відповідно до проведеного обліку дітей, віком від 0 до 6 років, які проживають в місті, ДНЗ   відвідує:

 • 21% дітей, віком від 1-го до 2-х років;
 • 83% дітей, віком від 2-х до 3-х років;
 • 91% дітей, віком від 3-х до 4-х років;
 • 87% дітей, віком від 4-х до 5 років;
 • 99% дітей, віком від 5-ти до 6-ти років.

В 2016 році  із 9 ДНЗ  міста до школи підуть 548 дітей. Всі дошкільні навчальні заклади загального розвитку планують прийняти дітей, віком від 1-го до 3-х років в 26 ясельних груп.

До спеціального ДНЗ «Казка» компенсуючого типу дитина може бути прийнята лише за направленням відділу освіти після проходження обстеження в міській психолого-медико-педагогічній консультації.

З 2014 року прийом дітей до дошкільних навчальних закладів    здійснюється в порядку черговості їх електронного запису. Зареєструвати дитину до ДНЗ батьки можуть відразу після отримання свідоцтва про її народження. Станом на 15 січня 2016 року електронний список дітей, батьки яких планують влаштувати їх до дошкільних навчальних закладів у поточному році, відповідає плану набору. Тобто, всі ДНЗ загального розвитку вже наповнені дітьми на новий 2016-2017 навчальний рік.  Оголошення про це ДНЗ розміщують на своїх сайтах та в інформаційних куточках для батьків в самому приміщенні ДНЗ.  В місті в якості резерву для малюків в дошкільних навчальних закладах є приміщення, в яких тимчасово перебувають учні 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Для задоволення всіх бажаючих нам треба знати, скільки дітей і якого віку ДНЗ не зможуть прийняти, аби спланувати заздалегідь виведення 1-х класів до загальноосвітніх навчальних закладів. Тому батькам майбутніх вихованців ДНЗ треба проявити активність та визначитись зі своїми планами щодо місця здобуття дошкільної освіти своєї дитини.

 Доречі, для влаштування дітей до ДНЗ в 2017 році в елетронній черзі вже перебуває 148 дітей, в 2018 році - 12 дітей.

Головний спеціаліст відділу освіти Павленко Л.П.  


 
 В місті Комсомольську функціонує 10 дошкільних навчальних закладів загального розвитку, з яких 9 міських та 1 сільський. Крім того в місті функціонує спеціальний дошкільний навчальний заклад "Казка" компенсуючого типу, куди направляються діти за рішенням міської психолого-медико-педагогічної консультації.
     В травні місяці 2013 року дошкільні навчальні заклади випустили 226 дітей – учнів дев'яти перших класів міських шкіл та 535 дітей 20 старших груп. До дошкільних навчальних закладів нашого міста для влаштування дитини в 2013 році звернулись батьки 377 дітей, віком від 1 до 5(6) років. На даний час в дошкільних закладах є такі вільні місця:

 • від 2-х до 3-х років – 37 місць;
 • від 3-х до 4-х років – 18 місць;
 • від 4-х до 5-ти років – 19 місць;
 • від 5-ти до 6-ти років -11 місць.
     Так як набір дітей до ДНЗ триває, в разі потреби буде продовжене виведення учнів перших класів з приміщень дошкільних навчальних закладів до загальноосвітніх навчальних закладів для додаткового відкриття дошкільних груп. Черги на влаштування дітей до ДНЗ немає. За консультаціями радимо звертатись за тел.(05348) 22697, 21957.
ІНФОРМАЦІЯ
про наявність вільних місць в дошкільних навчальних закладах міста Комсомольська

з/п
Назва ДНЗ Кількість груп по проекту Наявність вільних місць 
Для повних років на 01.09.2013 р.
2 роки 3 роки 4 роки 5 років
1 Дзвіночок 12 7      
2 Сонечко 11 20 4 5 5
3 Дюймовочка 12 5 2    
4 Росинка 12        
5 Чебурашка 14 1   2  
6 Горобинка 12        
7 Попелюшка 13   11 12 6
8 Золота рибка 13 4      
ВСЬОГО: 37 17 19 11
     Так як набір дітей до дошкільних навчальних закладів продовжується, в разі потреби буде продовжене виведення учнів перших класів з приміщень 5 дошкільних навчальних закладів до загальноосвітніх навчальних закладів для додаткового відкриття дошкільних груп. 
      Черги на влаштування дітей до ДНЗ немає. За консультаціями радимо звертатись за тел.(05348) 22697, 21957.

Любов Павлівна Павленко,  
головний спеціаліст відділу освіти