Вітаю Вас Гість!
Середа, 14.04.2021, 08:27
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

2018-2019 н.р.

ІНФОРМАЦІЯ

відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

про організацію харчування учнів шкіл у 2018-2019 н.р.

 

Організація харчування учнів міста здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту» (стаття 56), згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 116 «Про затвердження порядку з надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», керуючись наказами Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», від 15.08.2006 р. № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів».

У всіх закладах загальної середньої освіти міста Горішні Плавні для учнів передбачено гаряче харчування, а також реалізація (вільний продаж) через буфет продуктів, готових до вживання, промислового виробництва і випічка для додаткового харчування у достатньому асортименті. Гаряче харчування передбачає організацію сніданку і обіду, а також полуденку для дітей, що відвідують групи продовженого дня.

Харчування учнів здійснюється в естетично оформлених приміщеннях шкільних їдалень навчальних закладів з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог законодавства. Харчоблоки забезпечені достатньою кількістю інвентарю та спеціальним одягом. Протягом звітного періоду на загальну суму 215 тис. грн придбано кухонний посуд в усіх закладах та нове обладнання для шкільних їдалень:

ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – шафа холодильна, комплект для кухні;

СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської – плита, водонагрівач;

ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 – посудомийна машина.

До початку нового навчального року закладами було проведено косметичні ремонти харчоблоків.

Навчальними закладами розроблене та погоджене з начальником Горішньоплавнівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області примірне двотижневе меню за категоріями дітей, що харчуються. Продукти, які постачаються у заклади, мають супровідні документи, що свідчать про їх якість. Облік продуктів та розрахунки за них ведуться вчасно та в повному обсязі. Списання продуктів харчування як у кількісному, так і в ціновому вираженні, проводиться відповідно до калькуляційних карток.

У школах, як і в попередні роки, видані накази про організацію харчування дітей. Даними наказами призначено відповідальних за організацію харчування з числа заступників директора та соціальних педагогів, розподілено обов’язки, затверджено списки дітей на безоплатне харчування, затверджено режими і графіки харчування дітей у їдальнях. Крім того, організовано чергування педагогічних працівників в обідніх залах закладів. У закладах освіти медичними працівниками ведеться щоденний контроль за дотриманням якості харчування учнів. У кожній школі створено бракеражні комісії, які перевіряють якість готових страв, про що свідчать записи в журналах бракеражу готової продукції.

Шкільні їдальні забезпечені спеціалістами з відповідною підготовкою та досвідом роботи. На харчоблоках працюють кухарі 4-6 розрядів, що відповідає санітарним правилам та вимогам.

У 2018-2019 навчальному році забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням вартістю 13 грн такі категорії школярів:

 •  учні 1-4 класів – 2119;
 • учні пільгових категорій із числа 5-11 класів:
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 40;
 • діти із малозабезпечених сімей – 33;
 • тубінфіковані діти – 2;
 • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах – 62;
 • діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1;
 • діти батьків військовослужбовців – 12.

Згідно з рішенням тридцять сьомої сесії сьомого скликання від 18 вересня 2018 року Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області «Про затвердження Порядку забезпечення безоплатним харчуванням за рахунок міського бюджету дітей військовослужбовців» у закладах загальної середньої освіти триразовим (учні 1-4 класів) та одноразовим (учні 5-11 класів) безоплатним харчуванням забезпечені такі категорії:

 • діти військовослужбовців, які перебувають на службі у Збройних Силах України за контрактом на час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
 • діти батьків-інвалідів війни;
 • діти, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Учні 1-4 класів, які відвідують групи продовженого дня, та учні 5-11 класів, які не включені до числа пільгових категорій, харчуються за батьківські кошти. Навчальними закладами укладено договір про організацію харчування учнів 5-11 класів, груп продовженого дня та працівників шкіл із приватним підприємством «ВКФ «Мрія».

У цілому в закладах загальної середньої освіти міста усіма видами харчування охоплено 95% учнів (гаряче харчування та буфетна продукція), гарячим харчуванням – 85%.

 

Охоплення учнів усіма видами харчування

 

Охоплення учнів гарячим харчуванням

Кіль-кість

%

Всього

1-4 класи

5-9 класи

10-11 класи

Кіль-кість

%

Кіль-кість

%

Кіль-кість

%

Кіль-кість

%

4850

95

4320

85

2217

100

2100

85

295

70