ЗДО в період карантину
З 16 березня 2020 року заклади дошкільної освіти міста не приймають своїх вихованців, адже карантин продовжений до 22 травня 2020 року. Враховуючи зміни, які були внесені останнім часом до законодавства, рекомендації та роз’яснення Міністерства освіти і науки України щодо роботи закладів дошкільної освіти в умовах карантину, виходячи із необхідності спілкування із сім’ями вихованців з питань організації режиму дня, харчування, основних занять та розваг дітей вдома, педагогічні працівники активно використовують дистанційні технології.
Адміністрації ЗДО працюють у звичному режимі. Для працівників закладів визначений режим роботи, який є найбільш прийнятним в умовах карантину. Головною щоденною вимогою є суворе дотримання карантинних заходів та недопущення інфікування співробітників. Одним із основних завдань адміністрацій та працівники ЗДО на час карантину є проведення комплексу робіт щодо підтримання функціонування інженерних мереж, комунікацій, санітарно-гігієнічних вимог у групових приміщеннях з метою забезпечення належних умов для перебування там дітей після завершення карантину. В очікуванні літа та оздоровчого періоду, який запроваджується у дитсадках традиційно з червня по серпень включно, багато клопотів на подвір’ях закладів. Всі працівники залучені до цих робіт.
Настав час комплектування груп новими дітьми. Завідувачі ЗДО проводять цю роботу також дистанційно - із батьками потенційних вихованців, які зареєстровані на електронну чергу у кожен ЗДО, завідувачі спілкуються за допомогою телефонного зв’язку, організовують онлайн збори, консультують батьків із нагальних питань. Уся важлива інформація про роботу ЗДО систематично розміщується на сайтах закладів.
Прийом нових дітей до ЗДО розпочнеться після завершення карантину, про що додатково на сайтах кожного закладу буде розміщено оголошення.
А поки що очікуємо на дорожню карту виходу закладів дошкільної освіти із карантину, яка буде запроваджена після його завершення.
Головний спеціаліст відділу освіти Л.Павленко
Функціонування дошкільних навчальних закладів у 2018 році
Дошкільну освіту міста Горішні Плавні та села Дмитрівки у 2018 році забезпечували 10 закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) – 9 у місті і 1 у селі. За підсумками діяльності ЗДО у 2018 році повністю задовольнялись потреби територіальних громад у наданні освітніх послуг найменшим жителям. Внаслідок переведення з 1 вересня 2018 року всіх першокласників міста до приміщень закладів загальної середньої освіти та розміщення груп раннього та передшкільного віку на вивільнених площах досягли відповідності наповнюваності груп до встановлених вимог: наразі на 100 місцях виховується 100 дітей. Всього укомплектовано 112 груп дітьми, з них 108 у місті, 4 у селі. У грудні 2018 року в ЗДО перебувало 2104 дітей:
• 135 дітей, віком від 1-го до 2-х років;
• 436 дітей, віком від 2-х до 3-х років;
• 466 дітей, віком від 3-х до 4-х років;
• 545 дітей, віком від 4-х до 5-ти років;
• 522 дітей, віком від 5-ти до 6(7) років.
Як і раніше, черги на влаштування дітей до ЗДО немає. Діти до ЗДО, крім груп раннього віку, приймаються протягом року. Наразі в кожному закладі є вільні місця для прийому «новеньких» дітей.
95% дітей передшкільного віку нашого міста є вихованцями ЗДО.
У звітному році в ЗДО забезпечувалось пільгове харчування 223 дітей із сімей соціально вразливих категорій.
Особлива увага приділяється дітям з особливими освітніми потребами. У місті функціонує спеціальний дошкільний навчальний заклад «Казка» компенсуючого типу для дітей з порушеннями зору, мови та із затримкою психічного розвитку. Для забезпечення дошкільною освітою та корекційними послугами дітей з інвалідністю, для яких не створені спеціальні групи в «Казці», в 5-тьох ЗДО загального розвитку відкрито 5 інклюзивних груп. Всього ж у 9 міських ЗДО виховується 24 дітей з інвалідністю.
Навчально-виховний процес забезпечував 241 педагогічний працівник, з яких 50% мають освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр, спеціаліст, магістр.
Звітуючи про рік минулий, складаємо плани на майбутній. Сьогодні відома всім попередня електронна реєстрація дітей на порталі isuo.org дає змогу батькам заздалегідь обрати ЗДО для дитини без зайвих стресів. Зареєструвавши дитину, батькам залишається заздалегідь готувати її до відвідування організованого дитячого колективу: пристосувати режим дня дитини до того, який буде в садочку, вчасно зробити профілактичні щеплення згідно до календаря і у визначений час розпочати адаптацію до ЗДО.
Для батьків, які з різних причин виховують малечу вдома, в кожному ЗДО діють консультаційні пункти. Тут батьки можуть отримати кваліфіковані відповіді щодо рівня розвитку дитини, програми навчання тощо.
Головний спеціаліст відділу освіти
Павленко Л.П.