Вітаю Вас Гість!
Неділя, 22.12.2024, 17:31
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

ГОТУЄМОСЯ РАЗОМ ДО РОБОТИ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ

  


     Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Міністерство освіти і науки України проводить підвищення кваліфікації вчителів – всі, хто навчатиме першокласників, мають пройти перенавчання. Протягом жовтня – листопада 2018 року  у місті Горішні Плавні пройшло  навчання вчителів початкової школи, які з1 вересня 2019 року будуть навчати першокласників. Учасниками тренінгів стали 24 педагоги.   Тренінгові заняття провела тренер Нової української школи, методист методичного кабінету відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Лариса Настасіївна Мироненко. Під час трьох очних сесій учасники тренінгів опрацювали питання навчальних модулів: Концепція Нової української школи, Державний стандарт початкової освіти, нові ролі й завдання вчителя в контексті сучасних змін, основні підходи в освітньому процесі (компетентнісний, особистісно орієнтований, інтегрований, діяльнісний), практика ранкових зустрічей, організація ефективного й безпечного освітнього середовища, освітні осередки, навчальні матеріали та їх використання, особливості викладання навчальних предметів, критичне мислення, робота з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку в умовах закладу загальної середньої освіти, партнерство з батьками. Особливий інтерес викликали теми, що торкалися змісту освіти, а саме, теми: «Типова освітня програма. Освітня програма закладу освіти», «Планування на тиждень. Планування на день».
Педагоги удосконалювали вміння створювати нове ефективне й безпечне освітнє середовище, набували практики проведення ранкових зустрічей, залучення дітей до організації освітнього середовища.; Під час опрацювання методики гри з LEGO вчителі дійшли висновку, що це не просто яскрава іграшка. Це чудовий інструмент для розвитку оперативної пам’яті, організації групової роботи та моделювання різних життєвих ситуацій, завдяки яким діти не лише засвоюють знання, а вчаться їх використовувати. 
      Напружена творча праця змінювалася цікавими релаксаційними вправами, які вчителі зможуть застосувати в роботі з учнями. У невимушеній атмосфері вчителі виявляли не лише свою творчість, креативність, комунікабельність, уміння працювати в команді, вести діалог та дискутувати, а й ділилися думками щодо готовності впроваджувати ідеї Нової української школи в практику.  Учителі мали змогу поспілкуватися зі своїми колегами,  які  зараз працюють у перших класах Нової української школи та побачити нове освітнє середовище для першокласників у ЗЗСО міста. 
     Проходження онлайн-курсу є одним із обов’язкових етапів перепідготовки вчителів початкової школи. Під час сесії вчителі звітувати про  досягнення в навчанні з підвищення свого фахового рівня  на онлайн-курсі Ed-era.сom. Усі  педагоги з успіхом опанували навчання в режимі  онлайн і отримали сертифікати. 
     По закінченню навчання відбувся  захист авторських розробок (проектів, технологічних портфоліо, навчально-методичних розробок тощо), які підготували всі вчителі. Це – результат самостійної навчальної діяльності вчителів, у процесі якої вони узагальнили, оновили та розширили набуті теоретичні знання, удосконалили  практичні вміння з обраної теми, опанували інноваційні педагогічні технології, набули досвіду дослідницько-творчої роботи, обґрунтували модель власної діяльності, її результативність.
     Педагоги   пройшли курс підготовки з упровадження  нового змісту початкової  освіти. І саме це дає їм право викладати  в перших класах   Нової української початкової школи з 1 вересня 2019 року. 


Л.Н. Мироненко, методист ММК, тренер НУШ